Informacioni centar Evropske unije izdao je peto izdanje Evropskog dnevnika . Sedamdeset šest hiljada primeraka ovog specifičnog udžbenika biće početkom 2. polugodišta podeljeno đacima 2. razreda svih srednjih škola u Srbiji. Korisnici Evropskog dnevnika su učenici drugih razreda u skoro 500 četvorogodišnih i trogodišnjih srednjih škola u Srbiji. Dnevnik sadrži teme o procesu evrointegracija Srbije, ali takođe i druge teme koje su značajne učenicima, kao što su ekologija, zaštita potrošača, sport, putovanje, ljudska prava. Sve teme su prilagođene starosnoj grupi. Uz Dnevnike 3,200 Priručnika biće podeljeno nastavnicima. Priručnici su osmišljeni kao dopuna Dnevniku u vidu raznih aktivnosti, radnih listova i priprema za čas. Srpsko izdanje je i dalje jedino izdanje koje je objavljeno izvan Evropske unije, samim tim jedino izdanje koje nije na jednom od zvanična jezika Evropske unije.
Projekat Evropski dnevnik finansira Delegacija Evropske unije u Republici Srbije i već nekoliko godina se implementira u školama uz saradnju i podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije. Značajan doprinos projektu je i ove godine dala i Kancelarija za evropske integracije Vlade Republike Srbije u izradi dela sadržaja. Ovogodišnje izdanje Dnevnika i priručnika za nastavnike su dostupni na sajtu Delegacije Evropske unije ili na sajtu Informacionog centra Evropske unije .
Tekst je preuzet sa sajta Delegacije EU u Srbiji.
U skladu sa AOR misijom obrazovanja za buduće građane EU ( što je kao prioritet proisteklo iz ENV.net Survey i “Serbia we want” ), ukazujemo na ove publikacije, sa posebnom pažnjom na strane 51-61 Dnevnika ( p.51-61 ).