Sastanak koordinatora međunarodnog programa Eko-škole održan je u Visokoj školi strukovnih studija za menadžment i poslovne komunikacije, 22.12.2015. u Sremskim Karlovcima. Skupu je prisustvovalo 98 predstavnika Eko-škola iz čitave Srbije, koordinatora, direktora i članova Eko-odbora. Takođe veliku pažnju imali su i gosti iz Varaždinske županije, iz Hrvatske, koji su predstavili aktivnosti i organizaciju programa Eko-škole u Hrvatskoj. Istaknuto je da je saradnja sa lokalnom zajednicom veoma dobra i da praktično svaka lokalna zajednica vodi računa i na neki način koordiniše rad Eko-škola na svojoj teritoriji. Takav način rada je jedan od ciljeva razvoja programa Eko-škole u Srbiji.
Ljubica Naumović, Tetra Pak Production d.o.o. predstavila je dostignuća projekta Eko-paket u regionu: Slovenija, Hrvatska, Srbija i Makedonija, sa naglaskom na količine sakupljene ambalaže koje se mere i evidentiraju, što je potrebno uvesti i u Srbiji. Milena Tabašević je predstavila projekat Eko-paket u Srbiji i dosadašnje ishode ovog projekta.
Uručene su zelene zastave školama koje su stekle status međunarodne Eko-škole: OŠ “Stefan Nemanja” iz Niša, OŠ “Milivoje Borović” iz Mačkata, OŠ “Rastko Nemanjić-Sveti Sava” iz Nove Pazove, Visoka tehnološka škola strukovnih studija iz Aranđelovca i Visoka škola strukovnih studija za menadžment i poslovne komunikacije iz Sremskih Karlovaca.
OŠ “Drinka Pavlović iz Beograda”, vrtić “1001 radost” iz Beograda i vrić “Pčelica” iz Šetonja obnovile su status međunarodne Eko-škole.
Domaćini su se potrudili i prezentovali svoj rad i svoje viđenje aktivnosti u programu Eko-škole. Pojedine Eko-škole su imale priliku da predstave svoj dosadašnji rad, međutim nije bilo prilike da sve Eko-škole koje su spremile prezentaciju i prikažu, jer zbog vremenskih uslova mnogi predstavnici Eko-škola su morali da napuste i ranije krenu ka svojim destinacijama (Vranje, Leskovac, Niš, Knjaževac, Čajetina…).
Aleksandra Mladenović je dala smernice za rad u ovoj školskoj godini, koje se odnose pre svega na uključivanje u program UN Ciljeva održivog razvoja, kao smernice i preporuke Eco-schools Global. Takođe je najavljeno da će Eko-škole učestvovati i u kampanjama koje se globalno organizuju, kao što je Global Action Days i The Great Pant Hunt, u martu i septembru 2016. godine. Eko-škole su pozvane da razmenjuju međusobno informacije i iskustvo i da se “nove” obrate “starim” za savete.
Generalno, ali u zavisnosti od sredstava, ovaj sastanak Eko-koordinatora bi trebalo da traje 2 dana, jedan dan radni i drugi stručni sa predavanjima iz odabranih oblasti.